Przejdź do treści

Ozonowanie w Przedszkolu

Przedszkole Casper Łęczna, Czyste Przedszkole, Ozonowanie w Przedszkolu

Ponownie ozonowaliśmy pomieszczenia Żłobka i Przedszkola Casper 😉 / Ozonowanie w Przedszkolu i Żłobku

Co usuwa ozon? / Czyste przedszkole / Ozonowanie w Przedszkolu

/ Lublin, Lubartów, Łęczna i okolice

Grzyby i pleśnie. Grzyby są powodem zapleśnienia ścian i zapachu stęchlizny. Wywołują też różne choroby w organizmach ludzi, zwierząt i roślin. Zagrzybienie jest najczęstszym powodem nieprzyjemnych zapachów z układów klimatyzacji. Ozon niszczy nie tylko same grzyby, ale również zarodniki i formy przetrwalnikowe skutecznie neutralizując zapachy przez nie wytwarzane.

Ozonowanie usuwa zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego (w tym również zapach dymu tytoniowego) niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy. Ozon nie kryje nieprzyjemnych zapachów lecz je usuwa.

Drobnoustroje. Bakterie i wirusy są powodem wielu zakażeń i chorób. Działanie bakterii jest przyczyną rozkładu produktów spożywczych, które wydzielają przy tym nieprzyjemną woń. W zetknięciu z ozonem bakterie, wirusy i ich przetrwalniki ulegają zniszczeniu nie powodując więcej zagrożenia.

Roztocza należą do saprofitów, czyli organizmów odżywiających się martwą i złuszczoną materią organiczną. Występują więc tam, gdzie najczęściej przebywamy. Mogą być przyczyną ataków astmy czy alergii. Już niewielkie stężenie ozonu powoduje śmierć roztoczy i przeciwdziała ich rozmnażaniu.

Pyłki kwiatowe. Pyłki mogą powodować alergie, podrażnienia oczu, gardła czy nosa. Pod wpływem ozonu zawarte w pyłkach kwiatowych alergeny tracą swoje niepożądane właściwości.

Substancje toksyczne substancje zawarte w materiałach budowlanych. Są to związki szczególnie niebezpieczne przy długotrwałej inhalacji ich oparów, a niektóre z nich posiadają właściwości rakotwórcze. Ozon powoduje rozpad pierścienia węglowego substancji zawartych w rozpuszczalnikach, lakierach organicznych, klejach itp. – niweluje ich zapach i szkodliwe działanie na organizmy ludzi i zwierząt.

Insekty i gryzonie. Ozonowanie pozwala pozbyć się wszystkich insektów typu karaluchy, prusaki, pająki, mole oraz gryzoni typu myszy, szczury (insekty i gryzonie wyczuwając ozon opuszczają dane pomieszczenie).

Tlenek węgla (czad). Tlenek węgla powstaje przy niecałkowitym spalaniu (na przykład gazu ziemnego). Jest to substancja bardzo niebezpieczna, silnie trująca, bezwonna. W kontakcie z ozonem czad utlenia się do znacznie mniej niebezpiecznego dwutlenku węgla. / Ozonowanie w Przedszkolu i Żłobku

Więcej na stronie wwwCzystePrzedszkole.pl, kliknij zapraszamy 😉

Grupa Rodziców Czystego Przedszkola, wstąp jeśli jeszcze nie należysz 😉 Grupa na Facebooku, kliknij 😉

Polub profil Facebook Programu Czyste Przedszkole, kliknij

Usuwanie zapachów / Czyste przedszkole / Ozonowanie w Przedszkolu / Lublin, Lubartów, Łęczna i okolice

Ozonowanie Ozonowanie skutecznie usuwa brzydnie zapachy tj. zapach stęchlizny, zapach spalenizny, zapach psa i wiele wiele innych. Dzięki wysokowydajnym przemysłowym generatorom ozonu jesteśmy w stanie usunąć najtrwalsze zapachy. Ozon wnika w tynki (o,3 mm) oraz włókna tkanin, a więc działa zarówno od środka i od zewnątrz. Pojedyncze ozonowanie wystarcza w większości przypadkach, jednakże w ekstremalnych przypadkach usługę należy ponowić. Bardzo ważne jest to aby usunąć przyczynę występowania przykrych zapachów. Na przykład, gdy wilgoć cały czas gromadzi się w pomieszczeniu (słaba wentylacja, nacieki z zewnątrz), spowoduje to, że po czasie znów pojawią się grzyby i pleśnie, które wywołują zapach stęchlizny. W pierwszej kolejności należy zlikwidować przyczynę, a potem skutki.

Więcej na stronie wwwCzystePrzedszkole.pl, kliknij zapraszamy 😉

Grupa Rodziców Czystego Przedszkola, wstąp jeśli jeszcze nie należysz 😉 Grupa na Facebooku, kliknij 😉

Polub profil Facebook Programu Czyste Przedszkole, kliknij

 

Skip to content