Przejdź do treści

Galaretką z niespodzianką – zajęcia SI

Pani Agnieszka Terapeuta zajęć SI Zaprasza na sensozabawę „Galaretką z niespodzianką”
POTRZEBNE MATERIAŁY
Galaretka spożywcza w proszku
Gorąca woda
Naczynie/pojemnik, do którego wlejemy galaretkę np. miski, słoiczki, silikonowe formy
Sensoskarby do zatopienia w galaretce np. klocki, koraliki, cekiny, figurki, owoce, warzywa
Opcjonalnie sztućce, szczypce lub inne pomoce do wyjmowania skarbów

Galaretkę należy przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu. Następnie wlewamy ją do pojemnika i zatapiamy w niej różne skarby do wydobycia. Jeśli chodzi o naczynia również mamy wiele możliwości – możemy wykorzystać kilka mniejszych misek, słoiczków, silikonowe formy do muffinków lub jedno większe pudełko. Wszystko co nada ciekawy kształt będzie odpowiednie.
Galaretkę możemy przygotować w 2 wariantach.
Dla najmłodszych idealna będzie wersja jadalna, pozwalająca na bezpieczną eksplorację i nieograniczone smakowanie. Ukryjmy w niej rożne owoce, jak truskawki, maliny, borówki, porzeczki, cząstki mandarynki czy winogrona.
W wersji dla starszaków (przeznaczonej tylko do zabawy) mamy pełną dowolność dodatków, jak ulubione figurki, klocki LEGO, cekiny, koraliki, muszelki, kamyczki, brokat ect. Następnie wkładamy pojemniki z galaretką do lodówki i pozostawiamy do stężenia na kilka godzin.
Zabawa galaretką jest po prostu uniwersalna! Pozwala na stymulowanie aż 5 systemów zmysłowych – dotyku (także poprzez doznania termiczne, gdyż wyciągamy ją z chłodnej lodówki), propriocepcji (czucia głębokiego), wzroku, węchu oraz smaku.

Skip to content